Aby uzyskać pozytywne wrażenie już na samym początku, Twoje CV powinno zaczynać się od mocnego podsumowania zawodowego - sekcji, która szybko wprowadzi czytelnika w krótki przegląd Twoich umiejętności i zdolności. Dobrze przygotowane podsumowanie, potrafi zachwycić potencjalnych pracodawców i zapewnić zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
Postaw na mocne strony Twoich umiejętności miękkich i twardych, pokaż swoje osiągnięcia zawodowe, używaj słów kluczy.
Jeśli Twoją pracę i osiągnięcia można określić ilościowo, podaj w podsumowaniu najlepsze wyniki, dopasowane do stanowiska z Twojej dotychczasowej pracy. To sposób na przyciągnięcie uwagi czytelnika. Aby czytelniej zobrazować zagadnienie możesz użyć liczb, procentów.
Jeżeli za wyniki w pracy otrzymałaś /otrzymałeś wyróżnienia bądź nagrody - możesz je wymienić w podsumowaniu zawodowym CV. Odnosi się to również do wszelkich innych wyróżnień, takich jak wypowiedzi na forum, lub twój głos w mediach prasowych. Takie wyróżnienie jest łatwym sposobem na przekazanie pracodawcom Twoich kompetencji zawodowych poprzez pokazanie, jak bardzo inni Ciebie cenią.
Dla poprawienia przejrzystości i czytelności, jedną z opcji jest rozbicie paragrafu (zlepku zdań) na listę wypunktowania, w których można opisać np. osiągnięcia w sprzedaży itp.
Oznacza to, że musisz naprawdę zrozumieć swojego potencjalnego pracodawcę. Czego oczekuje od kandydata? Co ceni? I jakie masz kwalifikacje aby im pomóc realizować wytyczone cele?
Nie wiesz jak zacząć? Zapoznaj się z opisem stanowiska pracy - znajdziesz tam wskazówki.
Postaw na konkrety, 3-4 zdania podsumowania w zupełności wystarczy, resztę opowiesz o sobie na rozmowie kwalifikacyjnej.
Do napisania CV możesz wykorzystać darmowy kreator online - ekasa.com.pl/kreator-cv. Dokumenty pobierasz w formacie PDF na dysk swojego komputera.